Come

Zakopane to miasto na południu Polski, położone u samych stóp Tatr. Jest nieformalną „zimową stolicą Polski” i możecie je znać z telewizji, jeśli oglądacie Mistrzostwa świata w skokach narciarskich!

To ulubione miejsce wszystkich polskich miłośników gór, snowboardzistów i narciarzy, a dla większości Krakusów jest najczęstszym celem weekendowych wypadów.

Zakopane jest również domem Górali – etnograficznej grupy znanej ze swej kolorowych, tradycyjnych strojów, oszałamiającej gwary oraz przepysznych serów owczych.

Miasto jest siedzibą Tatrzańskiego Parku Narodowego, wpisanego na listę Rezerwatów Biosfery UNESCO.

Pełne gór, spektakularnych panoram, świetnego jedzenia, Górali oraz owiec Zakopane czeka właśnie na Was!

Wieliczka Salt mine

Początki Kopalni Soli „Wieliczka” sięgają aż XIII wieku. Wydobywano w niej sól nieprzerwanie do 2007 roku. Aktualnie jest jednym z Pomników Historii Polski , umieszczonym na liście UNESCO. Każdego roku odwiedza ją ponad milion turystów z całego świata.

Czasami kopalnia jest nazywana „Polską podziemną katedrą solną”, z powodu jej kaplic i dużej ilości rzeźb wykutych w solnej skale. Interesujące jest to, że nawet żyrandole wykonane są z soli, która została rozpuszczona i przekształcona w kryształy przypominające szkło.

Jedna z kaplic kopalni poświęcona jest św. Kindze (która według legendy „przyniosła” sól do Polski) i jest największą podziemną kaplicą na całym świecie.

Wejdź do miasta wykutego w soli i odkryj podziemną Polskę razem z nami.

AUSCHWITZ kolaż

Oświęcim to małe miasto zlokalizowane na południu Polski. Podczas II Wojny Światowej znajdowały się tam nazistowski niemiecki obóz koncentracyjny, znany jako Auschwitz-Birkenau, gdzie zamordowano ponad 1,1 mln Żydów oraz Polaków.

Obecnie obóz został przekształcony w muzeum – Miejsce Pamięci. Jest to ważny punkt programu podczas wizyty w Polsce, miejsce w którym należy się zatrzymać i zastanowić nad przeszłością.

„Kto nie pamięta historii skazany jest na ponowne jej przeżycie.”

Wycieczki opcjonalne

trips

Fabryka Emalia Oskara Schindlera

Czy znacie Stevena Spielberga lub jesteście fanami Liama Neelsona bądź Ralpha Finnes’a? Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedzieliście „tak”, to na pewno mieliście okazję widzieć film „Lista Schindler’a”. Jeśli zainteresowały Was przedstawione w nim wydarzenia, to macie niepowtarzalną okazję, aby osobiście znaleźć się tam, gdzie Oskar Schindler uratował ponad tysiąc osób i przywołać do życia historię, która w czasie II Wojny Światowej przytrafiła się polskim i żydowskim mieszkańcom Krakowa.

Wawel

Pragniesz dowiedzieć się czegoś więcej o historii i tradycji Polski? Posłuchaj ekscytujących historii o polskich królach i zobacz przerażającego smoka. Zamek królewski na Wawelu jest klejnotem koronnym skarbów architektury krakowskiej i symbolem dumy narodowej, nadziei, patriotyzmu i samorządności.

Kopiec Kraka

Jeden z najpiękniejszych widoków na cały Kraków w sercu starej części miasta zwanej Podgórze. Będziecie mieli niezapomnianą możliwość odwiedzenia miejsc, których nigdy nie znaleźlibyście w przewodniku oraz posłuchania opowieści i legend, znanych tylko lokalnym mieszkańcom.

Rynek podziemny

Na pewno słyszeliście o Rynku Głównym w Krakowie, ale zastanawialiście się kiedyś co ukryte jest głęboko pod ziemią? W archeologicznych warstwach Rynku zapisane jest 1000 lat historii tego miejsca. Odwiedzając muzeum będziecie mieli niepowtarzalną okazję, aby zobaczyć jak wyglądało serce Krakowa u schyłku średniowiecza. Jest to wyjątkowe miejsce, którego klimat buduje współczesna technika, proponująca nowy, niecodzienny sposób spotkań z historią i zabytkami.

activities

Wycieczka rowerowa

Wskakuj na siedzenie, złap za kierownicę i ruszamy! Pedałuj całą fantastyczną trasę do Tyńca. Naciesz się pięknymi widokami parku krajobrazowego. A co najlepsze – by to uczynić nie musisz zsiadać z roweru ani na minutę!

Park trampolin

Dołącz do zabawy i obudź swoje wewnętrzne dziecko podczas beztroskiego hopsania w parku trampolinowym. Wyraź siebie przez kilka backflipów i miękko wpadnij do basenu wypełnionego gąbkami. Nie daj nikomu ściągnąć się na ziemię!

Kajaki

Lubisz zwiedzać, ale tłumy turystów i hałas doprowadzają Cię do szału? Lubisz łączyć aktywne spędzanie czasu z wypoczynkiem na łonie natury? Ta wycieczka jest zdecydowanie dla Ciebie!

Imprezy

parties-1

PUB CRAWL

Krakowskie Stare Miasto oraz dzielnica Kazimierza oferują imponujący wybór spędzenia nocy, z większą ilością barów na metr kwadratowy niż możesz to sobie wyobrazić. Jesteś w nastroju na słodką wiśniówkę? Bałtycki porter? A może cynamonowego szota? Sprawdź jak smakuje prawdziwe niebo w naszych mikrobrowarach i pubach. Po prostu – imprezuj w sprawdzonych lokalach!

PRL PARTY

Zamiast imprezować jak w 2018, czemu nie wyprawić prawdziwego wieczoru jak w latach siedemdziesiątych? Przenieśmy się w czasie wszyscy razem. Podziemia, ukryte imprezy i wyśmienite koktajle – z tego znane są lata siedemdziesiąte. Przygotuj się na rytmy disco!

CULTURAL EVENING

Jedno miejsce, jeden wieczór, wiele krajów dzielących się nawzajem tym, co najlepsze. Bądź gotów na rozpływające się w ustach tradycyjne potrawy i trunki z całego świata! Nie zapomnij zabrać ze sobą własnych  smakołyków!

parties-2

BROWAR LUBICZ

Połączenie tradycyjnego kratowego piwa z nowoczesnym wnętrzem starego browaru. Nawet jeśli nie jesteś smakoszem piwa zakochasz się w tym miejscu!

WHITE T-SHIRT PARTY

Najlepszym sposobem na zatrzymanie wspomnień już na zawsze jest stworzenie arcydzieła na koszulce przyjaciela! Zapisuj imiona i wrażenia wywołane przez członków IVSA. Oczywiście nie zapomnij wziąć ze sobą białego podkoszulka!

OFFICIAL DINNER

Mamy przyjemność zaprosić Was do miejsca o 200 letniej historii zbudowanego wedle zasad tradycyjnej architektury polskiej. Podczas tego wieczoru ze zwyczajnych studentów zamienimy się w eleganckich, przyszłych lekarzy. Będziemy tańczyć do białego rana!